- 2019

Piknik "Podaruj Dzieciom Uśmiech" edycja 2

To był fantastyczny dzień. II Piknik „Podaruj Dzieciom Uśmiech” na boisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim zakończył się sukcesem i przede wszystkim uśmiechem dzieciaków. W tą wrześniową niedzielę dopisała nam piękna pogoda. Dużym powodzeniem cieszyły się dmuchańce - zjeżdżalnia i zamek do skakania z kulkami jak również malowanie buziek. Na dzieciaki czekał również tor przeszkód, wyplatanki, dmuchanie dużych baniek mydlanych, skręcanie balonowych stworów, kącik do rysowania czy tworzenia konstrukcji z klocków. Lew maskotka przybijał dzieciakom piątki, a te zaczepiały go i ciągnęły za ogon. Dzieciaki mogły również zakręcić kołem fortuny, wylosować pytanie lub zadanie i otrzymać drobny upominek. Atrakcją była możliwość obejrzenia wozu strażackiego jak również samodzielne przygotowania ciasta na smaczne podpłomyki. Zarówno dzieciaki jak i dorośli mogli uczyć się zasad pierwszej pomocy. 
To co było celem pikniku czyli wspólne spędzenie czasu oraz radość dzieciaków zostało osiągnięte. 
Ogromne podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole za pokaz pierwszej pomocy 
i pokazanie wozu strażackiego, Piotrkowskich Rycerzy za podpłomyki, pokaz narzędzi i piękną oprawę, Aktywnej Strefy za liczne atrakcje. Ogromne podziękowania dla Carrefour w Piotrkowie Trybunalskim za przygotowanie zdrowych przekąsek i smakołyków dla dzieciaków oraz napojów. 
Podziękowania dla współorganizatorów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego – Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „HARC”. 
Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy – Nataszy, Anety, Anetty, Marty, Wojtka, Joasi, Kaliny, Jacka, Doroty, Mai, Dawida, Janka, wolontariuszy z Szkoły Podstawowej Nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim i ich opiekunow. Podziekowania dla wszystkich tych, których nie wymieniam, a pomogli. Dziękuję WAM wszystkim. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe.

70755200 10220067641385905 2115658631826374656 n